Майбутнє дітей будується діями дорослих щодня. Кожні батько та мати хочуть якмога світлішого майбутнього для своєї дитини. Саме тому зараз важливо обєднувати зусилля дорослих для того, щоб діти, у сучасних реаліях, мали змогу здобувати нові знання та проходити емоційну реабілітацію, використовуючи для цього творчість як необхідний інструмент.
Опис проблеми
Діти зараз проживають в умовах війни, а це постійне напруження та стрес, тому що незрозуміло що чекає завтра. Зараз всі діти потребують творчої реабілітації, яка дає змогу їм проявити себе, свої здібності, розказати про свої переживання та просто поспілкуватись з іншими дітьми.
Здавалося б, що творчість – це не те, що дітям потрібно в першу чергу. Перша необхідність – це дах над головою, чиста вода, їжа, захист, але на рівні з цим, діти потребують таких умов, щоб зняти свій стрес, виразити свої емоції, розказати про те, що турбує та болить. А це можливо шляхом творчості та уважності з боку фахівців, які допопможуть, підкажуть та зрозуміють кожну дитину та через що саме вона буде виражати свій емоційний та психологічний стан – малюнок, поробки.
У сучасних реаліях, коли багато родин покинули свої домівки, свій звичний спосіб життя, а багато хто з дорослих втратив безумовний базовий дохід, страждають від цього, перш за все, – діти. Вони залежать від емоційного, психологічного стану дорослих, які забезпечують їм необхідні умови для життя. Саме тому – необхідні майданчики, які допоможуть на благодійних умовах надати дітям можливість творити та самореалізовуватись, а також проходити творчу реабілітацію.
Способи вирішення
Команда Благодійного Фонду “Розвиток. Діти. Майбутнє” в липні 2022 року, ініціювала серію благодійних реабілітаційних майстер-класів для діток у Києві. На цих заходах діти створюють листівки, прикрашають випічки, творять, спілкуються з дітьми та фахівцями.
Ще Василь Сухомлинський писав: “Творчість дітей – своєрідна сфера їхнього духовного життя, самовираження і самоутворення, в якому яскраво виявляється індивідуальна самобутність кожної дитини. Цю самобутність неможливо охопити якимись правилами, єдиними і обов’язковими для всіх”.
Під час кожного майстер-класу використовуються техніки, що через творчість дозволяють надати психологічну реабілітацію дитині та врівноважити її емоційний стан.
Висновки
Формат благодійних майстер-класів дозволяє створити майданчик, де діти можуть поспілкуватися з такими як вони, висловити власну думку, зробити перший крок до діалогу, попрацювати в команді, озвучити свої страхи та просто зануритись у творчість – проявити себе. Звісно, на майстер-класі неможливо вирішити всі проблеми, але це один із кроків творчої реабілітації діток, яка їм зараз вкрай необхідна.
Сторінка БФ та анонси благодійних реабілітаційних майстер-класів для діток – https://www.facebook.com/kids.future.ua
One thought on “ГУРТ: Благодійні майстер-класи: творчість, як інструмент реабілітації діток”
Питання дітей актуальне сьогодні!!! Молодці!